Youtube’de Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur ?

0

Youtube platformunu Türkiye üzerinden ele almak istiyorum .  Türkiye konumunda nasıl içeriklerin ön planda olduğu ve nelerin trendlere girdiğini az çok gözlemlemişsinizdir . Çocuklara yönelik içeriklerin ve primin bol olduğu Youtube platformunda özgün içerik

üreterek bir yerlere gelmenin zor olduğunun farkındayım . Bu yazımda sizlere özgün içerikler nasıl üretileceği hakkında birkaç bilgiden bahsetmek istiyorum .

Özgün içerik üretmek istiyorsanız öncelikle çalıntı içerikten kaçacaksınız . Burada çalıntı içerikten maksadım videoların size ait olmasıdır . Elinize aldığınız kamera veya telefon ile içeriklerinizi çekebilir üzerlerine güzel montajlar yapabilirsiniz . Montaj yapmanızda size özgü olabilir . Çekmiş olduğunuz videoların montajına mutlaka özenin . Güzel bir montaj ve video konsepti sizin videonuzu izletecek genel kurallardan bir kaçıdır .

Video konseptinizi çok düşünerekte bulabilirsiniz zamanla değiştiredebilirsiniz . Çok izlenmese de zamanında içecekleri kaynattığım bir seri video yapmıştım . Bu seri aklıma meşrubatların üzerinde ki Soğuk İçiniz yazısı ve soğuk için yazmasanız sanki kaynatarak içeceğiz espirisinden gelmişti . Ben içecekleri kaynatarak içtiğim video serisine içecek kaynarken birkaç sohbet muhabbet ile artı katmaya çalıştım ve videonun izlenmesini sağlamıştım . Sizlerde kendinize bu şekilde bir konsept hazırlayabilirsiniz .

Videonuzun arka planını kendinize özelleştirmeyi unutmayın . Belki sadece bir siyah arka font seçebilir belki de arkanıza bir kitaplık alıp videolarınızı çekebilirsiniz . Bunlar tamamen sizin tercihlerinize bağlı konulardır . Videolarınızı çekerken yeterli seviyede ışık kullanmayı asla unutmayın .

Bu yazımda sizlere birkaç özgün olma yollarından bahsettim . Bir insan içerikleri arka planı ve montajıyla bir bütün halinde özgün olabilir . Örneğin tepk challenge çeken birisi belki başkasının yapmış olduğu video çekmiş olabilir fakat kurgusu ve montajıyla özgünlüğü yakalayabilir .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.