Youtube Video Serileri İçin Yapmanız Gerekenler

0

Youtube’de video serisi yapmak inanın youtuber olmaktan daha zordur . Her videonuzun farklı olması farklı bir mevzu , konsepti aynı olan video serileri çekmek ayrı bir mevzudur . Bugün sizlere aynı seri olan videolar nasıl çekilir biraz bundan bahsedeceğim .

Bir video serisi yaptığınızı düşünelim ve bu seri masa başında otutarak konuştuğunuz , konuklar aldığınız bir seri olsun . Bu seride konuklar alıp konuşacaksınız ve çeşitli detayları ele alıp değerlendireceksiniz . Böyle bir video serisinde sizlerin ihtiyacı olan şeyler neler hiç düşündünüz mü ? Öncelikle ihtiyacınız olan şey arka plan ve video konseptiniz olacaktır . Seriniz boyunca arka planınızı değiştirmemeli , aldığınız konuğu hep aynı köşeye oturtmalısınız . Bir videoda sola oturttuğunuz konuk bir sonraki videoda sağa otutursa burada görsel olarak bir sorun çıkacaktır .

İnsanların sizlere abone olması için bir sebep verin . İnsanlar sizlerin videosunu izleyip başka bir videoya geçebilir . Sizler youtube kanalın da ki videoları belli bir izlenme ve abone sağlamak için yayınladığınız için verdiğiniz emeğin karşılığını almak adına videolarınızda insanlara sizlere abone olması için bir sebep vermelisiniz .

Bir sonraki bölümün ne zaman yayınlanacağı hakkında video içerisinde bilgi verin . Bu sizin hayran kitlenizin bir daha gelmesi için bir sebep ve bilgidir . Video serinizin bir önceki videosu içinde video içinde açıklama yapmanızda sizin adınıza olumlu olacaktır . Hem bir daha izlemek isteyenler hemde izlemeyenler bir önceki videonuzu izleyebilirler .

Videolarınızı akıcı kısa ve iyi tutmaya bakın . İnsanlarınzamanları değerleri . 10 dakikalık bir videonun 2 dakikasını “ MMM“ demeniziçin izlemiyor bu insanlar . Arkadaşlarınız ile kendi aranızda olan espirilerikameraya yapıp izleyicinin gülmesini beklemeyin . İzleyici sizi anlamayacak vevideonuzdan çıkacaktır .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.