Yalnız İnsan Olmak Mı Yoksa Fazla İnsana Sahip Olmak Mı ?

0

Yalnız olmak ve çevresinde çok insana sahip olan insanlar oldukça fazla. Benim çevrem ve gördüğüm bir şey varsa o da yalnız insanların çokluğudur. Yalnız olmak bir çok konuda olabilir. Arkadaşlık, okul, iş, aile … bu saydıklarımı her konuda açabiliriz. Bir iş yaparken örneğin bütün iş sizin

üzerinize yıkılıyorsa demektir ki işinizde yalnız kalmışsınızdır. Arkadaş çevreniz çok dar ve belirli insanlar ile oturup kalkıyorsanız ( bu belirli insanlara ulaşmakta da zorlanıyorsanız ) yalnızsınıdır. Yalnızlık olgusu bir yandan da içinizde hissettiğiniz bir durumdur. Örneğin bir sevgiliniz yoksa kendizi ruhsal yalnız hissedebilirsiniz. Burada önemli olan ruhsal yalnızlığınızı nasıl giderdiğinizdir. Bir hayvanın başını sevebilir veya dostlarınıza sıkıca sarılabilirsiniz ( tabi dostlarınız varsa ).Düşünce olarak Yalnızlık ve etrafında çok insan olmak ile alakalı iki durumun arasında gidip gelmekteyim. Öyle ki yalnız olmak ile etrafında çok insan olup yalnız kalmak çok başka bir durumdur. Etrafınızda çok insan olup yalnızsanız normal yalnızlıktan daha fazla kötü hissetmenize sebep olacaktır.

                Şu an bu yazıyı okuyan sizler gerçek bir yalnız mısınız yoksa etrafınızda çok insan olup yalnızlardan mısınız bilmiyorum fakat yalnızlığın her türlüsünün kötü olduğunu bilmekteyim. Her konuda bildiğim ve işleyen bir düşüncem vardır o da “ Bugün yap yarın geç olur “ düşüncesidir. Eğer yalnızsanız ve yalnızlığınızı gidermek için bildiğiniz/uygulamanız atmanız gerek bir adım varsa bugün o adımı atın çünkü yarın gerçekten geç olur.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.