Twitter Limitleri Nelerdir ? Günlük Twitter Limitleri

Twitter eğitiminde bugün ki konumuz twitter limitleri nelerdir ?

0

 

TWİTTER GÜNLÜK LİMİTLERİNİ BİZZAT TWİTTER’IN KENDİ YAYINLADIĞI ŞEKİLDE DEĞİŞTİRMEDEN SİZLER İLE PAYLAŞIYORUM .

 

Twitter’da neden limitler var?

Twitter’daki limitler, Twitter’ın perde arkasındaki yoğunluğunun bir kısmını alır, hata sayfalarının görülme sıklığını azaltır ve kesinti sürelerini kısaltır. Güvenilirliği korumak amacıyla aşağıdaki işlemler için bazı limitler uyguluyoruz.

Geçerli Twitter limitleri

Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:

  •  Direkt Mesajlar (günlük): Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.

 

  •  Tweetler: Günlük 2400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.

 

  •  Hesap e-postasındaki değişiklikler: Saatte 4 kez.

 

  •  Takip etme (günlük): Teknik takip etme limiti günlük 1000 hesaptır. Bunun yalnızca teknik bir hesap limiti olduğunu ve agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan ilave başka düzenlemeler de olduğunu lütfen unutmayın. Takip limitleri ve yasaklanan davranışlar hakkındaki bilgileri okuyun.

 

  •  Takip etme (hesap sayısına göre): Bir hesabın takip ettiği kullanıcı sayısı 5000 limitine ulaştığında, yeni takip etme istekleri hesaba özel orana göre sınırlanır.
  •  

Bu limitler web, mobil, telefon, API vb. tüm cihazlardaki işlemler için geçerlidir. Tüm üçüncü parti uygulamalardan gelen API istekleri, saatlik API limitine göre takip edilir. Bu durumda, hesaplarıyla birden çok üçüncü parti uygulaması kullananlar API limitine daha çabuk ulaşacaklardır.

Bu limitler sitenin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde geçici olarak düşürülebilir. Bu gibi durumlarda Twitter durumu sitesinde bir güncelleme yayınlanır.

 

Limite ulaştığımda ne olur?

Limitlerden birine ulaştığınızda, hangi limite ulaştığınızı belirten bir hata mesajı alırsınız. Direkt Mesaj, Tweet, hesap e-posta değişikliği ve API isteği limitleri gibi zamana dayalı limitler söz konusu olduğunda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

2400 Tweetlik günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Hesap güncelleme/Tweet limitinize ulaştığınızda, lütfen zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan birkaç saat sonra işlemi tekrar deneyin.

 

Kaynakça : Twitter Blog 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.