Twitter Hesabınızı Nasıl Yönetmelisiniz ?

Twitter eğitiminde şimdi ki sıramız twitter hesabınızı nasıl yönetmelisiniz bundan bahsettim

0

Çağımız internet çağı ve sosyal medya da bu çağın vazgeçilmez araçlarından birisi . Sosyal medya ile günlük yaşamda belkide haberi olmayacağımız konular hakkında fikir sahibi oluyor ve biliyoruz . Herhangi bir fikir ile ortaya çıkan pek çok proje mevcut . Bunlardan biriside benim sitem olan erdemozturk.com.tr . Neyse konumuz bu değil , konumuza dönelim … Facebook , Myspace , Google , Twitter gibi platformlar binlerce rakibini geçip bu günlere geldiler ve Twitter’ın 400 Milyon’dan fazla kullanıcısı mevcut . Bizler Türkçe tweetler atarak ( ingilizce dahi atsak ) 400 Milyon hesaba hitap etmiyoruz fakat bu olay hesabımızı güzel yönetmeyeceğimiz anlamına gelmiyor .

Bu yazıyı maddeler halinde yazmak isterdim fakat bir çırpıda okuyup geçin diye paragraflar halinde yazacağım .

Twitter hesabını kullanan ister bir kullanıcı isterse bir işletme olsun o sayfa ve paylaşımlar sizin kimliğinizi yansıtıyor ve paylaştıklarınız takipçilerinizi değil sizi ilgilendiriyor . 10.000 Tane takipçiniz istedi diye normalde yapmayacağınız şeyi yapıp kişiliğinizden veya kurumsal kimliğinizden sakın taviz vermeyin . Sizden 10.000 kişi bir şey istiyorsa unutmayın ki siz o şeyi yaptıktan sonra o kişiler sizi takipten çıkabilirler . Burada zararlı çıkan siz olursunuz .


Paylaşacağınız şeyi kesin karar ile belirleyin . 1 hafta komedi 1 hafta efkar takılıyorsanız bunu takipçileriniz sevmeyebilir . ( Şahsen böyle bir durumda ben takipten çıkarım ) Ya siyah olun ya beyaz . Bu işin gerçekten orta yolu yok .


Hesabı kişisel olarak siz yönettiğiniz için benim size tavsiyem kendi ad – soyad ve fotoğrafınızı kullanmanızdan yana . Eğer anonim bir kimlik yaratmak istiyorsanız yaratıcı bir isim ve profil fotoğrafı ile normalden daha fazla kişiye erişebilirsiniz . Emin olun ki anonim kişiler veya mahlas’a sahip insanlar gerçek kişilerden daha çok dikkat çekmekteler .


Güzel bir fotoğraflara sahip olmaya çalışın . Öyle ki bazı insanlar paylaştıklarından , profil fotoğrafında ki güzel gülüşünden takipçi çekebiliyor .


Çok paylaşım değil kaliteli paylaşım yapın . Twitter size günde 1000 tane değil 10.000 tane de tweet hakkı verse bunu kullanmak zorunda değilsiniz . Sonuçta twitter’ı sadece kişiler değil firmalarda kullanıyor ve gelen tweetlere destek vermek için yüzlerce tweet atmak zorunda kalıyorlar . Yeter ki kaliteli olun .


Şeffaf ve güveninirliğe dikkat edin . Twitter’da yapılan en büyük yanlışlardan biriside sıcak haberleri sıcağı sıcağına doğrulunu bilmeden paylaşmaktır . Doğruluğunu bilmediğiniz şeyleri duyar kasmak için paylaşmayın veya birisi size bir şey sorduğu zaman bilmiyorum demeyi bilin . Bilmiyorum demek en büyük Erdem’dir  ve bunu bütün hayatınıza uygulayabilirsiniz .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.