Twitter Baştan Aşağıya Tasarımını Değiştirdi

Twitter tasarımını yeniledi

0

Twitter Android , İOS , Web Üzerinden tasarımını değiştirdi . Alıştığımız tasarıma yakın olan tasarımda ufak değişiklikler hemen göze çarpabiliyor . Daha sade ve daha kullanışlı bir tasarımı tercih etmeye çalışan Twitter , bu sayede kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sağlamaya çalışıyor . Son zamanlarda Twitter kullanımında yaşanan düşüşleri bir nebze de olsa tekrar yükselişe geçecek mi yoksa Twitter kullanımı günden güne azalacak mı bunu bize zaman gösterecek .

twitter-bastan-asagi-yenilendi--2920113

Twitter7.0 Sürümündeki Yenilikler

Twitter’ı daha kolay hale getiren ve dünyada olan ve konuşulan her şeyi görmeyi kolaylaştıran yeni bir görünüm karşında.
– Yeni yan gezinti menüsü profilin, hesaplar, ayarlar ve gizliliğe tek bir yerden kolayca erişmeni sağlar.

– Uygulama genelinde daha kalın başlıklar ve daha yuvarlak tasarımlar önemli noktaları belirlemeyi ve bunlara odaklanmayı kolaylaştırır.

– Makaleler ve web sitelerine bağlantılar artık daha fazla denetim sunan, oturum açtığın hesaplara erişmeyi kolaylaştıran ve Okuyucu moduna erişim sağlayan Safari uygulama içi görüntüleyicide açılır.

– Twitter’ı daha kolay takip ederek konuşmaya katılmayı kolaylaştırmak için simgeleri yenileyerek daha sezgisel bir hale getirdik.

– Tweetler artık konuşmaları gerçekleştikleri anda kolayca görebilmen için yanıt, Retweet ve beğeni sayıları ile anında güncellenir.

– Erişilebilirlik ayarları artık daha dikkat çekici bir yerde. Ayrıca bazı web sitelerinde okunaklılık ve okunabilirliği iyileştirmek için artırılmış renk zıtlığı ve bağlantıları Okuyucu Görünümü’nde açma gibi yeni ayarlar kullanılabilir

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.