Toplumsal Yıkım

0

Son zamanlarda gençlerde ve gençlik yıllarını geçmiş insanlara baktığım zaman yanlış giden bir şeylerin olduğunu düşünüyorum .İnsanların suratına baktığınız zaman mutsuz , yorgun , uykusuz olduklarını gözlemleyebiliyorum . İnsanlar sinirli , öfkeli , ne yapacağını bilmiyor ve birçoğunda  saygı denilen bir şey kalmamış durumda . Peki neden ? Toplum mu değişti yoksa bize eskilerin insanlarını gösterdikleri zaman sadece iyi yanlarını mı anlatıyorlardı ?

Bugün bir televizyonu açın . Küfür , şiddet , asabilik ,kavga … anlayacağınız insanları rayından çıkarabilecek her şey mevcut .İnsanlar televizyonu izledikçe daha da asabileştiğini düşünenlerdenim .Eskilerde diziler , programlar 22:30’a kadar sürerken artık utanmasalar 7/24yayın yapacak kanallar ortaya çıkacak . Televizyonları geçtim internet denilen bir illet var ki … 7/24 vakit geçirebileceğiniz içerikler bulabilirsiniz . Buyazımı sizlerle internet üzerinden paylaştığıma bakmayın . Benim derdim insanlara bilgi katmayan , mutsuz eden , boş hayallere kaptıran televizyon , internet programı ve dizileriyle .

Geçen günlerde ismini bilmediğim ve beni tanımayan bir çocuğun bana ağzı alınmayacak küfürler etmesiyle bu yazıyı yazma kararı aldım .Canlı destekten yardımcı olmak için katıldığım sitede beni tanımayan bir çocuk bütün sülaleme benim bilmediğim küfürler ile birlikte küfretti . Bu çocuklar küfrü nereden öğreniyor ? Küfür tabi ki bilmesinler demiyorum her insanın kendi becerisidir fakat bir aile veya okul veya takip etmiş olduğu insanlarda mı örnek olmuyor . Hiç tanımadığınız insanlara küfür ederken vicdanınız sızlamıyor mu ? Neden birine küfür etme ihtiyacı duyarsınız ki ? Bunun sebebi nedir ?Elinize ne geçiyor ? Ben size ne yaptım ?

İnsanların insanlara karşı davranışları , küfürleri ,hakaretleri böyle nereye kadar varacak hiç düşündünüz mü ? İnsanlar insalara ve insanlığa saygı duymadıktan sonra nereye kadar ilerleyebileceğiz ? Bu toplum nereye gidiyor ? Yolda yürüdüğünüz birine selam verince neden garip karşılaşıyorsunuz? veya neden örneğin sokakta ağlayan bir genç kıza neden ağladığını sorduğunuz zaman ve her  şeyi boşver , yoluna girer dediğiniz zaman size yanlış gözle bakıyorlar . Medya var olduğundan beriinsanlar neden acaipleşti ? İnsanlar artık birilerinden yardım beklemeyi veya birilerinin başarılarını taktir etmeyi , üzüntülü oldukları zaman yanında bulunmayı es geçti çünkü toplumdan dışlanma korkusu herkeste aldı başını gidiyor . Bütün olayların medyadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve medyanın düzletilmediği sürece  bu olayların toplumsal yıkıma doğru gideceğine parmak basıyorum .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.