Ölmek İçin 13 Sebep 3. Sezon Ne Zaman ? – Ölmek İçin 13 Sebep Konusu

0

Ölmek için 13 sebep dizisini ne zamandır izlemek istiyor ve bir türlü fırsat bulamıyordum . Fırsat bulduğum ilk zaman bu diziyi izleme kararı aldım ve birkaç aydır bu dizinin etkisindeyim diyebilirim . Ölmek için 13 sebep dizisi liseli gençlerin oynadığı ve taciz ve zorbalıkları gün yüzüne çıkaran bir dizi . Kimi izleyen insan bu dizi için ergen dizi benzetmesi yapsada ülkemizde neden bu tarz diziler çekilmiyor diye beni kara kara düşündürdü .

Ölmek için 13 sebep dizisini kısaca özetleyecek olursam eğer; Kızımız Hannah ‘nın başından bir çok şey geçmektedir . Aşık oluyor , arkadaş kazanıyor , arkadaşlarını kaybediyor , zorbalığa ve tacize uğruyor vs .Ergenlik döneminde kötü şeyler geçiren Hannah intihar etmeden önce neden intihar ettiği ile alakalı kasetleri kayıt altına alıyor . İşte ölmek için 13sebep ismi de buradan geliyor . Hannah neden intihar ettiği ile alakalı 13 sebebi bu kasetlere kayıt edip  , ölmesine sebep olan bu 13 olay / kişiye gönderiyor . İntihar ettikten sonra neden bunu yaptığı ile alakalı bilgiyi alan kişiler öncelikle bu bilgileri saklamak istese de eninde sonunda gerçekle ortaya çıkacaktır . Peki gerçekler ne ? İşte bunun cevabını yalnızca diziyi izlerseniz görebilirsiniz .

13 REASONS WHY

Hannah intihar ettiği için herkesi Hannah ‘ a karşı görmeyin. Clay adlı delikanlımız Hannah ‘a aşık ve bunu asla açıklıyamıyor . Hannah ve Clay arasında bir çok olay geçiyor ve dizi aslında bu iki karakter üzerine kurulu diyebiliriz . Dizide sadece bir intihar değil , eş cinsel ilişki ,zorbalıklar , okul hayatı gibi şeylerde gösterilmekte . Dizinin sitesinde eğer kendinizi kötü hissederseniz diye yardım almanız için oluşturulmuş yardım hatlarının numaraları mevcut . Türkiye ‘de aracayağınız yardım hattı Alo 183 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İletişimMerkezi ‘dir .

Dizide bir çok güzel sahne ve ayrıntı mevcut . İnce ayrıntı ve çekim açılarına dikkat ettikleri dizinin henüz 2 sezon toplamda 25 bölümü yayınlaşmış bulunmakta . Dizinin yeni sezonu çıkacağı konuşulanlar arasında .Ölmek için 13 sebep 3. Sezon ne zaman çıkacak ve ölmek için 13 sebep 3. Sezon konusu hakkında sizlere biraz fikirlerimden bahseceğim ama öncelikle dizinin şu uyarısını sizler ile paylaşmak istiyorum .

16
yaş ve üzeri yetişkin izleyiciler için uygun olan bu dizide depresyon, cinsel
istismar ve intihar gibi konular ele alınmaktadır. Benzer sorunlarla başa
çıkmaya çalışıyorsanız bu dizi sizin için uygun olmayabilir veya diziyi
güvenilir bir yetişkin eşliğinde izlemeniz önerilir.

Dizi ülkemizde görülmese de yurt dışında bir takım sorunlar çıkarmış . Bunun sebebi gençleri depresyona sokması olduğu söylenmekte . Diziyi izledikten sonra sizlerde de bir depresyon belirtisi olabilir : )

Ölmek İçin 13 Sebep 3 . Sezon Ne Zaman ?

İlk sezonu 13 ikinci sezonu 12 bölüm toplamda 2 sezon 25 bölüm olan ölmek için 13 sebep dizisinin yeni sezonu yakın zamanlarda çıkcağı konuşulmakta . Netflix yeni ölmek için 13 sebep 3. Sezon hakkında şu tweet ile 2019 yılında yayınlanacağını takipçileri ile paylaştı .

Ölmek için 13 Sebep 3. Sezon Konusu

Çok az spoiler ile bu konu hakkında fikrimi sizlere bahsetmek istiyorum . Dizinin konusunda da olan ölmek için 13 sebebi bulunan Hannah ölmeden önce Ölmemek için 13 sebep diye bir yazı yazıyor . Bu yazı dizinin son bölümlerinde çok ufak bir sahnede Hannah’ın annesi tarafından Clay’e gösteriliyor . Bu sahneyi izleyen arkadaşlarıma sorduğum zaman gözlerinden kaçırdıklarını söylediler çünkü yaklaşık 20 saniyelik bir sahne . Dizinin ismi olan 13 Reasons Why ( Türkçesi ile 13 sebepler tarzı bir şey ) ilk iki sezon ölmesi için 13 sebepken bence sonra ki sezon ölmemesi için sebepler aranacak ve o listede ki olaylar takip edilecek .  Bu dizinin kitabını okumadım ve bu konu tamamen benim şahsi fikrimdir . Dizinin yeni sezonu çıktığı zaman konunun ne olacağını hep beraber göreceğiz .

Dizide bir çok güzel sahne ve diziye ait olan şarkılar mevcut . İşte sizlere onlardan birini paylaşıyorum . Keyifli dinlemeler :

Ölmek için 13 sebep 1. Sezon fragman :

Ölmek için 13 sebep 2. Sezon Fragman :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.