Linkedin Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

0

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişimkurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşımplatformudur. Aralık 2002’de kurulan LinkedIn’in web sayfası 5 Mayıs 2003’tekullanıma açıldı. Microsoft ‘un bir şirketi olan Linkedin , Facebook’unBuisness yani iş hali veya alternatifi olarak görülmektedir .

Linkedin ‘de ki profilinizi diğer sosyal medyahesaplarınızdan daha gerçekçi ve daha basit halde kullanmanızı tavsiyeetmekteyim . Linkedin ‘de bir kişi sizin profilinizi ziyaret ettiğindegörebilirsiniz veya siz  bir profiliziyaret ederseniz karşı taraf sizin ziyaretinizi görecektir . Daha çok iş , işadamlarının kullandığı tarz bir sosyal medya sitesi olduğu için Linkedin ‘etemel bilgi ve becerilerinizi girebilir , okuduğunuz okulları , sahip olduğunuzsertifika ve belgeleri buradaki profilinize girebilirsiniz .

İş arayışındaysanız iş ilanları sitelerinin yanı sıraLinkedin ‘de sizler için yararlı olacak sitelerden birisidir . Linkedinprofilinize girmiş olduğunuz bilgiler ışığında sizlere açık pozisyon bulunan işimkanları listesi sağlayan Linkedin iş arayanlar için bir velinimet konumundagörmekteyim . Ayrıca normalde mail atsanız mailiniz gitmeyecek kişilere buradanulaşmanız daha mümkün gözü ile bakmaktayım . Linkedin baştan aşağıya olumlu birtablo çizse de gözümde ; Linkedin ‘den alınan üyelikler fazla bir cepyakmaktadır .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.