İnstagram İşletmenin Püf Noktaları

0

İnstagram ; Facebook’a satıldığından beri gözle görülür şekilde büyük değişikliklere uğradı . Özellikle şu son 1 senede İnstagram’ın değişikliği instagram’ı çok ileri boyutlara taşımış bulunmakta . İnstagram , işletmeler için sunmuş olduğu instagram işletmeyi bugün ele alacağız .

İnstagram işletmeli bir hesaba sahip olmak aslında göründüğünden daha kolay . Bir çok ünlü sayfa instagram işletmeler hesabı kullanmazken bazı takipçisi olmayan kişilerin biri profilinde kişisel blog , internet ünlüsü gibi şeyler yazıyor . Peki bu nasıl oluyor ? Sizce bunlar gerekli mi ?

İnstagram işletmeler kullanan insanlar kullanmayanlara göre biraz daha ayrıcalıklı oluyorlar . Örneğin bir fotoğrafını kaç kişi görüntülemiş , kaç kişi kaydetmiş veya kaç kişi o fotoğrafı arkaşına göndermiş gibi aklınızda olacak soruların cevaplarını sizlere söylüyor . Ayrıca profilinize haftalık kaç kişi girmiş , takipçileriniz erkek mi yoksa kız mı veya hangi şehirde ve yaşta olduklarını görüntüleyebiliyorsunuz . Saydığım ve saymadığım onlarca özellik olmasına rağmen neden 1.000 takipçisi olan Pelinsu bu özelliği kullanıyor da 1.000.000 takipçisi olan bir sayfa bu özelliği kullanmıyor ? İşletme hesabına geçerseniz eğer instagram sizin hesabınızı gizleyemeceğinizi söylüyor ve hesabınızı işletme hesabından çıkartmanızı istiyor . Biliyorsunuz ki bir çok popüler sayfa hesabını gizleyip paylaştığı içeriklerin ve takipçilerinin çalınmamasını sağlamaya çalışıyorlar .

Bir çok insanın yaptığı yanlıştan bahsetmek istiyorum . İnsanlar hesabını işletme profili yaparken sorulan sorulara cevap vermesi bazen istenmeyen sorunlar ortaya çıkarabiliyor . Hesabınızı işletme profili yaparken instagram sizden adres, mail ve telefon numarası isteyecektir . İnsanlar bu bilgileri doğru girerek bilmeden de olsa takipçileri ile bu bilgileri paylaşıyorlar . Bu bilgileri doğru girmek zorunda değilsiniz . Sizler sadece sizden istenen mail adresine doğru cevap verseniz yeterlidir . Mail adresinizi de kullanmış olduğunuz instagram hesabının maili ile aynı adresi yazmamanızda fayda görüyorum . Kötü niyetli insanlar insanların ne yapacağı belli olmaz : )

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.