İnside Bill’s Brain | Belgesel Önerisi

0

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en zengin insanı olarak gösterilen onlarca yıl dünyanın en zengin insanı vasfını taşıyan aynı zamanda dünyanın en akıllı insanları arasında gösterilen Bill Gates’in hayatını anlatan bu belgeseli ŞİDDETLE öneriyorum. Yazımın daha başında öneriyorum kelimesini

nadir tavsiyelerde kullanırım. Sonuçta zevkler ve renkler insandan insana değişse de Netflix’in yapmış olduğu bu belgeseli kişilerin ortak beğeneceği bir yapım olarak görmekteyim.

                Bill Gates bildiğiniz üzere benimde sahip olduğum Laptop dahil olmak üzere bir çok evde kullanılan bilgisayarların işletim sisteminin sahibi olan Microsoft firmasının kurucusudur. Bill Gates böyle bir dev şirketin sahibi olmasının yanında insanlara yardım etmekte de ön planda durmaktadır. İşte bu belgeselde işlenen konu aslında tam olarak bu. Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Microsoft’u nasıl kurduğu, karısıyla nasıl tanıştığı, düşünce yapısı ve geçmişi ile alakalı bir çok konuyu beraberinden barındıran belgeselde bir milyarderin sahip olduğu hayatın içine veya belirli bir kısmına dahil oluyorsunuz.

                Bill Gates sahip olduğu şirket, yardım kuruluşu, aile vb. derken tahmin edebileceğiniz üzere çok yoğunluğu bulunan bir insan. Böyle insanlar ile belgesel çekmenin ne denli zor olacağını hep düşünürken öğreniyorsunuz ki Bill Gates sadece kitap okumak için 1 haftalık dinlemeye çıkıyor ve o yoğunlukta dahi olsa kitapların önemini bizlere vurguluyor. Yazımı bitirmeden belgesel içerisinde bulunan Bill Gates’in şu sözlerini sizlere aktarmak istiyorum.

Sizin için önemli konuları belirleyin ve sadece onlar üzerinde çalışın, dağılmayın.

Bill Gates dünyanın en zengin insanı olması dışında insanlara yapmak istemiş olduğu milyarlarca dolar değerinde ki yardımı, aslında nasıl bir insan olduğunu neler hedeflediğini bu belgeselden izleyebilirsiniz.

NOT: ŞİDDETLE ÖNERİYORUM.

İnside Bill’s Brain Trailer :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.