Göz Kaşıntısı Nasıl Geçer ?

0

Selamlar . Bugün göz kaşıntısı nasıl geçer bunun hakkında sizlere tecrübeme dayanarak yazmak istedim . Öncelikle göz kaşıntısının belli başlı sebepleri olabilir . Bunlar ; Gözünüz enfeksiyon kapmış olabilir , göz gribi olmuş olabilirsiniz veya kirpik altı yağlanması dediğimiz şeyde özellikle göz kapağınızda olmak üzere sizlere kaşıntı yapabilir .

4 – 5 Ay önce göz muayanesi için göz doktoruna gitmiştim .Gözlerimde bir şey olmadığını fakat kirpik altı yağlanmamın olduğunu söylemişti. Gözümde ki yorgunluk için vs. de bir adet göz damlası verdi ve gönderdi .Aylar sonrasında gözümde kaşıntı oldu ve internette araştırmaya başladım .Geçtiğimiz senelerde göz gribi olduğum için göz gribinin ne olduğunu biliyorum. Gözümde ki kaşıntı çok olmamakla birlikte göz gribi gibiydi fakat göz gribinde ki belirti olan göz akması gibi bir durum söz konusu değildi .İnternette araştırmalarım sonucunda göz damlası almam gerektiğini ve gözlerimi bebek şampuanı ile yıkamam gerektiğini okudum .

Gözlerim için göz doktoruna gidecektim fakat gözüm kaşınalı birkaç gün olduğu için Cuma günü aile sağlık ocağına gider bir hafta sonu sonuç alamazsam göz doktoruna giderim diye kafamda planlar yaptım . Aile sağlık hekimine hem grip başlangıcım hemde gözlerim için gittim ve bana bir adet göz damlası verdi ve evime yolladı . Göz damlasını sıkar sıkmaz gözümde bir ferahlama hissettim . Yazın kavurucu sıcağında soğuk su içmek gibiydi sanki …

Göz damlası tamam olduğuna göre sırada bebek şampuanı ile gözümü yıkamaktaydı . Banyoya girdiğim zaman çok bastırmamak suretiyle bebek şampuanı ile kirpik altlarımı şampuanladım . Şüphelendiğim şey kirpik altı yağlanmasıydı ve hem göz damlası hemde şampuan çok iyi geldi . Bir kaç gün arada bir yoklasa da bebek şampuanı ve göz damlası çok iyi geldiğini söyleyebilirim . Bunu sizlere tıbbi bir tavsiye olarak söylemiyorum fakat bebek şampuanı ile yıkanmak ve göz damlasıyla kör olanı bu zamana kadar görmedim 🙂 Eğer göz doktoruna gitmeye zamanınız yoksa bunları yapmanızı tavsiye ederim . Seneler öncesinde olduğu için hangi göz damlasını kullandığımı hatırlamasam da göz gribi içinde bebek şampuanını doktorun tavsiye ettiğini ve kullandığımı hatırlıyorum . O zaman ki cahilliğimiz ile kocaman bir bebek şampuanı almıştık , oysaki komşudan istenilebilir veya en küçük cep boy şampuan alabilirdik 🙂 Zaman bulduğum zaman bir göz doktoruna gitmeyi ihmal etmeyeceğim , sizlerde özellikle göz ve diş kontrollerinizi ihmal etmenizde fayda var .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.