Geleceğe Mektup Yazmak

Merhaba Gelecekle İletişim Kuruyor Musun? Elimdeki Mektupla Ben 1 Sene Sonra Açmak İçin Geleceğe Mektup Yolluyorum.

0

Merhaba Gelecekle İletişim Kuruyor Musun? Elimdeki Mektupla Ben 1 Sene Sonra Açmak İçin Geleceğe Mektup Yolluyorum.

Gelecekle iletişim kuruyor musunuz ? Bu elimde görmüş olduğunuz mektupla ben aslında gelecekle iletişim kuruyorum. Gelecekte başarmak istediğim hedefler, sahip olmak istediğim şeyleri bir kenara yazarak geleceği aslında bugünden planlıyorum.

1998 yapımı Mesajınız Var filmi, Tinder kullanımına gönderme yapıyordu. Mesajınız Var filmi, günümüzdeki çöpçatanlık alemi ile ilişkilendirilecek çok sayıda benzerlik taşıyor.

Geleceğe Dönüş II filmindeki uçan araba ve uçan kaykay gibi teknolojiler bugün bile hayata geçmedi. Fakat sanal gerçeklik gözlükleri, mobil ödeme, düz ekran televizyonlar ve 3 boyutlu filmler günümüzde bilinen, sıradan teknolojiler.

Jim Carrey’nin başrolünü oynadığı 1996 yapımı Baş Belası filminde, gelecekte Amerika’daki her hanenin televizyon, telefon ve bilgisayar gibi teknolojilere nasıl entegre olacağı konusu işleniyordu. İnternetin herkes için erişilebilir olmadığı 1996 yılında, 20 sene sonra neler olacağı öngörüldü. Öyle ki şu anda bu videoyu internet sayesinde izleyebiliyorsunuz.

Truman Show insanların yaşamının her anını yayınlama ve belgelendirme gibi konulara değiniyor. Günümüzde sosyal medya, reality şovlar ve insanların yapabileceklerinin sınırsız olması gibi detaylar Truman Show’da öngörüldü. Kısacası günümüzde hepimiz birer Truman olup çıksak da onun gibi sahte dünyadan kaçmaya pek niyetimiz yok.

Geçmişte ve günümüzde, geleceğe yönelik tahminler bulunmaktadır. Eminim sizlerde bugün için veya yarınlar için planlar yapmışsınızdır. Eğer yapmadıysanız bunun bir çok yolu bulunmaktadır; Ajandanıza notlar alabilirsiniz. Hayalleriniz yazılı bir kutuyu toprağa gömebilirsiniz. Bugünden, gelecek anlarınız için kendinizin videosunu çekebilirsiniz. Kendinize mail zamanlayabilirsiniz.

Ya da

Geleceğe mektup yazıp bir kenarda saklayabilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.