DAYBREAK |DİZİ ÖNERİSİ

0

                Netflix orijinal dizileri ile sektöre yeni heyecanlar katarken bu heyecanlardan birisi de bence DAY BREAK dizisi oldu. Geçtiğimiz hafta Bill Gates’in hayatı ile ilgili belgeseli erdemozturk.com.tr adresli sitem üzerinden sizlere önermiştim.

Bill Gates’in hayatı da Day Break gibi Netflix orijinal yapımı güzel bir belgeseldi. Bugün ki yazımda sizlere Day Break adlı dizinden biraz bahsedeceğim.

                Sizlere önermiş olduğum dizilerin bir çoğu ergenlik dizisi olarak görünse de ergenlik dizilerini sevdiğimi belirtmek isterim. Ergenlik dizilerinde yaşları yakın olan karakterler ile ister istemez bir bağ kuruyorum diye düşünüyorum. Day Break dizisinde ki karakterler, göndermeler ve işlenen konu sizi girdap gibi içerisine çekiyor. Dışarıdan bakınca bir tür basit ergenlik dizisi olarak görünse de dünyanın başına gelen felaketten sonra kuralsız dünya da yaşayan ergenler ve ölmeden önce son düşündüğü şeyi tekrar eden gulyabaniler ve bunlar varken içeride gruplanmış ergenlerin olduğu bir dünyada 6 aydır sevdiği kızı arayan 17 yaşında ki genç görünüyor. Diziyi izlerken bazı yerlerde fazla bazı yerlerde anlamsız delikanlılık yapan bu gencimizin hareketlerini düşüncesini sevdim. Diziyi genel olarak ele alırsam boş zamanınızda yorgun bir gününüzde izleyebilirsiniz.

İYİ SEYİRLER

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.