Adsense İle Para Kazanma

Google'nin Adsense aracı ile web site üzerinden nasıl para kazanacağınızı sizlere bu yazımda anlatmaya çalıştım .

0

Bu yazımda sizlere Adsense hesabı nasıl açılır vb. gibi sorulara cevap vermeyeceğim . Bu yazıyı yazmaktaki amacım Kısacası kazanabileceğinizi göstemek ve biraz sizlere fikir vermektir . Eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız niche dediğimiz konulara yönelmelisiniz .

Google bildiğiniz üzere internet yayıncılarına para kazandırmak için Adsense aracını çıkardı . Adsense ile dilerseniz web sitenizden dilerseniz Youtube kanalınızdan reklam yayınlayarak  para kazanabilirsiniz .

Adsense ile web siteniz , blog sayfanıza reklam alabilirsiniz .  Aldığınız reklam sayesinde o reklama tıklayan kişilersizlere para kazandırır . Örneğin bu yazının hemen altında ADSENSE reklamı göreceksiniz ve ona tıklarsanız  ben para kazanmış olacağım . Sizlerde eğer yazı yazmak , takipçileriniz ile bir şeyler paylaşmak istiyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz .  Kazandığınız para değişebilir . 1 tıklamaya 0,05 TL’de 0,5 TL’de kazanabilirsiniz . Kazandığınız para 200 TL olduğu zaman çekebilirsiniz .

Kazanacağınız para gösterilen reklama göre değişebilir . Örneğin bir haber sitesiyseniz rastgele bir reklam çıkabilecekken sadece gezi üzerine siteniz varsa uçak bileti , otel rezervasyonu gibi reklamlar karşınıza çıkabilir . Reklam veren firmanın reklam tıklama başına harcayacağı ücrete göre sizlerde paranızı kazanırsınız . Özellikle finans sitelerinin kazandırdığını tahmin etsem de İngilizce bir siteye sahipseniz örneğin Amerika’dan trafik çekecek ve yabancı reklamla pazarlayacağınız için daha fazla kazanacaksınız .

 

Not : Sürekli birilerine reklam tıklatmak sizlere para kazandırmaz aksine ADSENSE kurallarına göre bu yasak olduğu için para kazanma özelliğiniz kapatılır .

Niche nedir ?

Niche yani Türkçesi Niş olan bu olay tercih edeceğiniz konunun en ufak parçasıdır . Yani demek istediğim İnsan bedenine değil en küçük parçası olan hücrelerine yönelin . Düğün üzerine site açıp illere göre düğün salonları maliyetleri düğün şarkıları gibi çok genel konulara yönelmek yerine düğünde giyilen damatlık veya gelinlik üzerine site açmanız daha mantıklı olacaktır . Bu sayede belki de takım elbise , gelinlik gibi kıyafetleri satan mağazalar size para karşılığı reklam alabilir ekstra gelir elde edebilirsiniz .

 

 

 

Spam’dan kaçın !

Sakın ama sakın bir başka arkadaşınıza reklamlarınıza tıklamasını istemeyin . Hesabınızın kapatılmasının yanında kazandığınız parayı da kaybedersiniz .

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.