The 100 6. Sezon Ne zaman Çıkacak ? – The 100 Dizisi Eleştiri

Sizlere bugün ne zamandır izlemek istediğim fakat izlemediğim ( genellikle dizi izlemem ) diziden bahsedeceğim

0

BU YAZI SPOİLER İÇERMEMEKTEDİR .

 

 

    Sizlere bugün ne zamandır izlemek istediğim fakat izlemediğim ( genellikle dizi izlemem ) diziden bahsedeceğim .  The 100 dizisi 19 Mart 2014 tarihinde ilk bölümünü yayınlasa da benim izleme zamanım Eylül 2018’in sonlarına denk geldi . Aslında dizinin çıktığı ilk bölümden 4,5 yıl sonra diziye başlamış olmam dizinin keyfine varmama neden oldu . The 100 dizisi için bir çok şey söyleyebilirim . İyi ve kötü yönde eleştirilecek epey bir yönü var . Diziyi izlerken bazen kafamda soru işaretleri bıraktı ( hala sorularıma cevap bulamadım – tamamen dizide ki mantık hatasından dolayı ) bazen de evet saçma ama mantıklı olan tercih bu dedim .

 

    Ekim 2018 itibariyle dizi 5 sezon toplam 71 bölümden oluşuyor ve her bölüm 40 – 45 dakika aralığında … Bazı bölümlerde “ yeter artık bir sonuca varın “ dedim bazı bölümlerin ise nasıl bittiğini anlamadım . Çoğunlukla bölümlerin nasıl bittiğini anlamadım desem yalan olmaz .

 

    71 bölüm izlediğim diziden pişman olmadım ama genellikle dizi izlememeyi tercih ediyorum . Dizi izlemememin sebebi ; 71 bölüm aynı konu ve karakterlere bakmak nedense saçma geliyor . Eğer dizinin konusu beni cezbederse 10 – 20 bölüm denerim ama bu zamana kadar hiçbir diziyi bitiremedim . Ta ki The 100 izleyene kadar ( hoş 6. Sezon mart – nisan 2019 gibi bekleniyor , diziyi bitirmiş sayılmam 🙂 )

 

    Ütopya konusunu çok iyi işlemiş olacaklar ki gerçekten çok beğendiğim bir dizi oldu . Dizinin ilk sezonunu bir çırpıda bitirdikten sonra biraz zorlama olarak gördüğüm ikinci sezonu sabrederek bitirdim . Aslında ikinci sezonda diziyi izlemeyi bırakacaktım ama bir kere kafaya koydum ve bitirmek için kendime söz verdim .  3. Sezon ortalarına kadar devam ettiğim diziye 3. Sezonun ortasından itibaren okula gidip gelirken izlemeye devam ettim . Günde toplamda 4 saat gibi bir yolculuğum olduğu için günde sadece 2 – 3 bölüm yolda bitirdim ve en sonunda dizi bitti .

 

 

   Dizinin yorumlarına çeşitli web sitelerinden baktığım zaman çerezlik bir dizi olduğunu gördüm . Gerçektende öyle . Çerez tadında bir dizi ve 71 bölümü 14 – 20 gün arasında bitirdim . Yani internette ben bunu 1 günde bitirdim vs. gibi yazılar gördüm ama … nedense garibime gitti 🙂

71 bölümün mutkaka 71 tanesi de güzel olacak diye bir kural yok . Bölümlerin nerdeyse bir çoğu güzeldi fakat benim özellikle güzel dediğim bölümler :

  • Sezon

  • Lexa’nın olduğu sahneler

  • Murphy’nin ortalığı karıştırdığı bölüm ( bu spoiler sayılmaz )

  • Sezon son bölüm

 

 

 

The 100 6. Sezon ne zaman ?

 

The 100 6. Sezon ile ilgili bir çok yer araştırdım fakat beni tatmin edecek cevap bulamadım . The 100 6. Sezon 2019’da çıkacağı internette yazılmakta . Mart – Nisan ayları gibi çıkacak bölümler seyirciden olumlu not alacak gibi bir izlenimim var .  ( Sonuçta 5 sezonun beşide güzel değildi 5 sezon dayanan insan 6. Sezonu bekler ve 6. Sezonu bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını düşünmüyorum )

The 100 6. Sezon

 

The 100 6.sezon ne zaman son zamanlarda aratılan en popüler kelimelerin başında geliyor . Ne zaman çıkacağı şöyle dursun The 100 6. Sezon hakkında sizlere beklenti ve görüşlerimi belirteceğim .

 

 

 

İlk 5 sezonda savaşan , hayatta kalmak isteyen Arcadia halkı pişmiş tavuğun başına gelmeyecek şeyler ile karşılaştı ve kader kısmet meselesinden hepsini atlattı . 5. Sezon son bölümde son kez dünyadan çıkıp seneler seneler sonra dünyanın yaşanmaz bir yer olmadığını görmek ve yeni bir gezegen bulmayı garipsedim .

 

   Yeni gezegeni acaba önceden bulan Dünya insanı oldu mu ? Oranın halkı nasıl bir halk ? Clarke yine reis olup tespih sallayacak mı ? ( şaka şaka ) … gibi liste uzar gider . Ben yazar yerinde olsam bu insanlar bu kadar uğraştı barış huzur mutluluk yaşasınlar der 6. Sezonu sadece güzellikler üzerine kurardım . Sebebi seyirciyi ters köşe yapmak J Başka hiçbir amacım yok tabiî ki J

Sizlere izlemenizi önerdiğim The 100 dizisini kendi fikirlerimce spoiersiz yorumlamaya çalıştım . ( Keşke spoiler verseydim . Yazı çok sıkıcı oldu 🙂 )

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.