Twitter Karakter Sayısını Arttırıyor

140 karakter devri sona eriyor

0

Twitter , tweet uzunluğunun 140 karakter olmasının kullanıcılar açısından büyük sıkıntılar yarattığını anlamış olacak ki yıllarca kullandığı 140 karakter kuralını yine delmek zorunda kaldı . Öncelikle Twitter neden 140 karakter kuralı ile başladı biraz ondan bahsetmek istiyorum . Bileceğiniz üzere Twitter , ilk olarak SMS üzerinden Tweet atma gibi bir girişim ile ortaya çıkmıştı . Sevgiliniz veya bir arkadaşınız ile konuşur gibi SMS atarak tweetlerinizi takipçileriniz ile paylaşabiliyordunuz . SMS karakterleri az olduğu için ( kullanıcı adını işin içine dahil edersek geriye 140 karakter kalıyor ) Twitter en fazla 140 karakterli tweetler atılmasını yeterli buldu .

Gelişen teknoloji ve sosyal ağlar ile birlikte Twitter’ın 140 karakterde kalması ( SMS ile tweet atan 1 tane insan kalmadı , varsa eğer gelsin alnından öpeceğim ) twitter’ın kullanımını günden güne zorlaştırdı / azalttı . Örneğin Facebook hesabınızda bir yazı paylaşacaksanız Manas Destanı gibi bir şey yazabilirken Twitter’da 140 karakter . Bu gerçekten iyi bir şey değil .

Bir kaç ay önce Twitter bir yeniliğe imza atarak Tweetlerde ki kullanılan görselleri Tweet karakterlerine dahil etmeyeceğiniz açıklamıştı . Zaten 140 karakterimiz var bir resim eklendiği zaman elimizde 120 karakter gibi bir şey kalıyordu . Bu yeniliği yaptıktan sonra olumlu dönüşler almış olacaklar ki Twitter , 140 karakter limitini 2 katına çıkaracağı konuşuluyor . Bu işin bir iyi bir de kötü tarafı var . İyi tarafı 280 karakter olması 140 karakterden daha iyidir . Bazen 1 karakter için tweet atamıyorduk . Kötü tarafı ise aşk acısı çekenler roman yazar 🙁

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.