10 Adımda İnstagramdan Satış Yapın

İnstagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız bu adımları dikkate almakta fayda var

0

#1 Yasal Olun 

Ülkemizde vergiler ne kadar yüksek olsa da instagram üzerinden satış yaparken verginizi vermeyi unutmayın . Belki vergi vermeden 1000 TL kazanabilirsiniz fakat devlet vergisiz satış yaptığınız için size ceza kesip kazandığınız paranın 3 katı ceza yazabilir .

#2 Kargo Şirketi İle Anlaşın 

Kargo günümüzde çok önemli bir unsur . Geniş bir takipçi kitleniz varsa İstanbul’da oturup Antalya’dan sipariş alabilirsiniz . Kargo ücretini ucuza getirmek için kargo şirketi ile anlaşmanızda fayda var . 5 TL kargo parası vermek varken 15 TL  neden veresiniz ?

yurtdisina-kargo-gonderimi-642x320

#3 Takipçi Kitlenizi Genişletin 

Takipçi kazanmak için çeşitli yöntemler vardır . Bunlardan en kolayı , birilerini takip edip geri takip kazanmaktır . İlk zaman için bu sizlere kazandırabilir fakat hep böyle devam edecek değil . Kazandığınız paradan her zaman belli kısmını reklam masrafları için kenara ayırın . Para ile reklam vererek takipçi ve satış sağlayabilirsiniz .

#4 Şeffaf Olun

Şeffaflıktan kastım insanlar size güvensin . Akıllarında soru kalmasın . Doğru bir konuşma tarzı belirleyin ve müşterileriniz ile ilgilenin . Sorularını cevaplayın .

instagramdan-para-kazanmak-gercekmi

#5 Bütün Fotoğrafları Siz Çekin

Sadece kolye satan bir instagram sayfası olduğunuzu var sayalım . Elinizde olan bir kolye varsa o kolyenin fotoğrafını siz çekin ve yayınlayın . Başka sayfalardan fotoğraf alıp kullanmayın . Belki ilk zaman olmasa da takipçileriniz arttıkça , takipçileriniz paylaştığınız fotoğrafların başka sayfalardan aldığınızı anlayacak ve sizi güvenilir görmeyecektir . Birde kendi açınızdan düşünün . Sizin emek verip çektiğiniz fotoğrafı , başkasının kullanmasını hiç ister misiniz ? Defalarca başıma geldi ve sizden , sizin çektiğiniz fotoğrafın çalınmasını istemiyorsanız fotoğrafın bir köşesine ya bilgisayar ile ( photoshop ) ya da bir kağıda satış yaptığınız instagram sayfasının kullanıcı adını yazın ve öyle yayınlayın . Takipçilerinize hem güvenilir bir imaj çizersiniz hemde sizin fotoğraflarınızı çalmaya yeltenmezler .

#6 Ürün Tedariğini İyi Sağlayın 

İlk zamanlar depolama yapacak kadar sermayeniz olmayabilir . Zaten ilk zaman bir kolye satan dükkan ile anlaşıp , her satıştan komisyon alma tarzını benimsemenizi öneriyorum . Eğer sermayeniz varsa kullanın tabi sizleri tutan yok 🙂 İş yaptıkça depolama yapabilirsiniz .

internetten-para-kazanma-yollari-810x348

#7 Whatsapp Danışma Hattı Açın

Sırf bu iş için bir adet numara alın ve o numara ile müşterilerinize hizmet sağlayın .

#8 Çekiliş Yapın

Çekilişler insanları etkilemek ve adınızı duyurmak için mükemmel fırsattır . Doğru bir çekiliş ile 200 – 300 TL mal olacak reklamı 20 – 30 TL gibi bir fiyata mal edebilirsiniz .

instagramdan-para-kazanmak

#9 Ne Yapacağınızı İyi Bilin 

Erkekler için ürünler satan bir sayfaysanız , sırf ucuza makyaj malzemesi geldi iyi para kazanırım bundan gibi düşüncelere kapılmayın takipçi kaybedersiniz .

Dip Not : Sırf erkeklerin ilgisini çekecek ürünler satan bir sayfaysanız ve sizden alışveriş yapan erkekler varsa 14 Şubat , Dünya kadınlar günü gibi günleri kaçırmayın . Emin olun günde 100 sipariş alıyorsanız bu rakam 300 – 400 raklamlarına ulaşacaktır .

#10 Spam Yapmayın

Spam dediğimiz olayı kısaca açıklamak gerekirse ; Gidip size benzer bir sayfanın paylaştığı fotoğrafın altına , bizde o ürün daha ucuz gelin yazmayın . Ha illa yapacaksınız fake bir hesap açın ve altına

” Arkadaşlar burda 50 TL ürün filanca sayfada 40 TL hemde kargo bedava ! ” tarzı yazılar yazın .

YAZI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM ATARAK BELİRTEBİLİRSİNİZ

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.