Facebook Reklam Vermeye Doyamıyor

Facebook Messenger uygulaması üzerinden bizlere reklam sunmaya başlayacak

0

Facebook ilk çıktığı zamanlar para kazanmak için yollar araştırıyordu ve nihayetinde buldu . Facebook ilk zamanda neyse bugünde aynı şekilde para kazanıyor yani REKLAMLAR ile . Sizlere reklamlar ile nasıl para kazandıklarını değilde , bizleri para olarak görmelerinden bahsedeceğim  . Facebook ana sayfasında reklamlara alışmışken ( ilk zamanlarda çok reklam görmüyorduk zamanla reklamları artırdılar ) bizlere farklı farklı reklam modelleri sundular . Bunlardan sonuncusu , Facebook üzerinden video izlediğimiz zaman videonun ortasına bir anda giren reklamlar oldu .

facebook-messenger-logo2-1920

 

Youtubeden bildiğimiz bir olay olduğu için pek yadırgamadık ama sanki para kazanamıyorlarmış gibi birde Facebook Messenger üzerinden bizlere reklam gösterecekler . Şöyle geriye bir dönüp baktığımız zaman adamlar , Facebook ana sayfasını yeniledi , ana sayfada reklamlar çoğaldı . Otomatik oynatılan videolar diye bir şey getirdi , videolarda reklamlar görmeye başladık .

fm-3

 

3-5 sene önce Messenger uygulamasına ihtiyaç duyulmazken bir anda Messenger uygulamasız mesajlaşamaz olduk . ( Çeşitli yöntemleri var ama Messenger uygulaması bugün 1 Milyar indirmeyi aşmış bulunmakta ) Olaya şöyle geniş bir açı ile baktığımız zaman adamlar bizleri para olarak görüyor ve kullanıyor . Bizlerde onların bizlere BEDAVA sundukları hizmeti kullanıyoruz . Ne kadar güvenli olup olmadığından bahsetmeyeceğim fakat bu gidiş hiç hayra alamet gözükmüyor . İleride neler ile karşılaşacağımız konusunda tek bir fikrim yok fakat çok meraklıyım .

0651801ebea524a858bd52c3c3e668208d4c49cf (1)

 

Bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasını Facebook şirketi satın aldı . Whatsapp ne kadar güvenli olduğunu düşünüyorsanız aşağıda ki yazıya tıklayın .

DİP NOT : Facebook kullanan insan değilim benim için olmasada olur bir uygulama . Facebook Lite ve Meseenger Lite kullanıyorum . Hem daha az internet paketinden yiyor hemde telefonun hafızasını nerdeyse hiç harcamıyor . Şiddetle tavsiye ederim .

 

WHATSAPP GERÇEKTEN GÜVENLİ Mİ ? 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.