Facebook Kameranızdan Sizi İzleyebilir

Facebook olay bir şeye imza atmak için patent başvurusu yaptı .

0

Facebook olay bir patent başvurusunda bulunacak . Bu patent sayesinde sizleri gerek telefonunuz gerekse bilgisayarınızın kamerasından izleyebilecek . Bizi izlemesinin tek amacı , haber kaynağında daha doğru şeyler çıkarmak olduğunu söylese de Facebook , böyle bir durum da gizlilik endişelerinin artacağı gözüküyor .

facebook sizi izleyebilir

Sistemin işleyişi oldukça basit . Örneğin bir CAPS sayfası gördüyseniz ve paylaşımlarına bakarken gülüyorsanız Facebook bunu iyi bir şey olarak algılayıp artık haber kaynağınız da o sayfanın paylaştıklarını gösterecek . Başka bir patent başvurusu da ekrana bakıp bakmamak ile ilgili . Örneğin bir video izlerken başka bir yere kafanızı çevirdiğiniz de video duracak .

Hatırlatmakta fayda var . Bu özellik gelecek mi gelmeyecek mi tam bilinmez . Sonuçta herkes tarafından bir gizlilik endişesi ortaya çıkacak ama bizlere bunu reva gören Mark bey ! Madem siz bu kadar akıllısınız ve bizi düşünüyorsunuz ... Siz neden laptop mikrofon ve kamerasını bantlıyorsunuz ? Bize örnek olun . Yoksa sizinde mi endişeleriniz var  ? 

mark zuckerberg

 

zuckerberg kamerası

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.