Harçsız Pasaport Nasıl Alınır ?

Harçsız pasaport almak hiçte zor değil , sadece bir kaç prosedürü yerine getirmeniz yeterli peki ne bu prosedürler ?

0

Harçsız pasaport öncelikle söylemek isterim ki 25 yaş ve üzeri kişileri kapsamıyor . 25 yaşı ve üzerini kapsamadığı gibi öğrenci değilseniz de harç parası ödemek zorundasınız . Önceden harçsız pasaport için  yok ıslak imza yok bir yerlerden onaylı kağıt gerekirken bugün harçsız pasaport almak istediğiniz an alabiliyorsunuz .

Hangi Evraklı Gerekli ? 

Kimliğiniz ( kesinlikle kimlik , ehliyet vb. şeyler kesinlikle kabul olmuyor )

Okuldan aldığınız öğrenci belgeniz veya E-Devlet çıktısı da kabul ediliyor .

2 Adet Biometrik fotoğraf .

Defter bedelini ödediğiniz makbuz . 94 TL gibi bir ücreti var .

 

,NQgiCyGzHkGFOyZhxfMVRw

Pasaport almak için önceden randevu almanız gerekiyor . Gerekli bilgiler E-Pasaport sitesinde yazsa da eski bilgileri güncellememişler , en azından ben öyle gördüm . Aksine E -Pasaport’a ulaşmakta imkansız . Randevu aldım ve sitenin bana göndereceği maili 1 saat bekledim . Evet ! 1 saat sonra geldi , zaten 3 saat içinde cevap vermezseniz randevunuz iptal oluyor .

 

pasaport

Pasaport alacaklara en büyük tavsiyem ilçe farketmez örneğin ben Eyüp ilçesinden alacaktım Eyüp ilçe emniyetten pasaport bilgisi almaya çalıştım ( soru sormak için ) açan olmadı . Şişli , beyoğlu , bahçelievler derken bayrampaşa ilçe emniyet müdürlüğünden telefonumu anca açan oldu . Bilerek mi açmıyorlar o konu hakkında konuşmak istemiyorum ama aklınıza takılan soruları Emniyet mensubu kişileri arayıp ulaşırsanız daha güvenli olur . Dediğim gibi sitede ki bilgiler güncel değil .

E – Pasaport ve detaylı bilgi için TIKLAYIN 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.