Dünyanın En İyi İcadı Görüntülü Konuşma

Teknoloji daha ne kadar ilerler bilmiyorum ama şu an gerçekten mükemmel konumda .

0

Dünyanın en iyi icadı dediğimiz zaman popüler cevap olarak , ampül , elektrik gibi kelimeler duyarız . Bir bakıma evet elektrik dünyanın en iyi icatlarından biri çünkü elektrik olmazsa hayat durma seviyesine geliyor . Elektrikler yokken insanlar nasıl yaşıyorlardı düşünmeden edemiyorum . Hayat durma seviyesi derken şöyle bir düşününce yavaş yavaş elektrik yerini internete bırakıyor . Geçen günlerde Turkcell‘in internet altyapısı çöktüğünü hatırlarsınız , hatırlamıyorsanız da belirtmek isterim internet alt yapısı çöktü ve ne telefonlar ne de marketlerde ki POS cihazları çalışmadı . Hayat durma seviyesine geldi . Nasıl elektrikler gidince hayat durma seviyesine geliyorsa internetler gittiği zamanda öyle oluyor .

internet7319internet-sanalyer-10129714

 

Hastahaneler iş yapamaz oluyor , telefonlar iş görmez oluyor , POS cihazları çalışamaz oluyor hiç bir şekilde hayatın içinde rahat hareket edemiyoruz . Tabii elektrik zamanla yerini internete bıraktı ve mobil ağlar sayesinde elimize geçen veli nimet olarak benim saydığım Görüntülü Konuşma hayatımıza girdi . Facebook kadar kullanılmasa da görüntülü konuşma yavaş yavaş yaygınlaşıyor . Gerek Whatsapp gerek başka sosyal medya ve telefon uygulamaları gerekse telefonların kendi özelliği olması bizleri kullanmaya itiyor . Kullanmaya itmek derken şimdi başlıkta neden Dünyanın En İyi İcadı olarak görüntülü konuşmadan bahsettiğime değineceğim .

internette-goruntulu-konusma-yollari645ef09ee8f8c9c32c2e

Görüntülü konuşmayı sadece konuşabilen ve işiten insanlar kullanmıyor . İşitme kaybı olan ve konuşamayan insanlarımız nasıl beden dili ile iletişim haline geçiyorsa görüntülü konuşma ile karşı tarafa kendini anlatabiliyor . Düşününce çok güzel bir olay dimi ? Başımdan geçen olay ile yazıma son vermek istiyorum .

görüntülü konuşma

 

Bir gün otobüste her zaman ki gibi ayakta yolculuk ediyorum ve yanımda ki adam cebinden telefonu çıkardı , tek eli ile telefonu tuttu , otobüse yaslandı ve tek eli ile karşısında ki adama hareketler yaptığı dikkatimi çekti . İster istemez adamın elinde ki telefona baktım . Karşısında ki adam da aynı şekilde elleri ile hareketler ediyordu . Sonra anladım ki yanımda ki adam görüntülü konuşma ile karşısında ki adama kendisini ifade ediyor , o şekilde konuşuyordu . Görüntülü konuşmayı kim bulduysa işte o an benden büyük dua kazandı . Bazen teknoloji o kadar yararlı bir şey oluyor ki anlatamam . Görüntülü konuşma olmasaydı eğer o iki insan hiç bir şekilde aynı ortamda bulunmadıkları sürece konuşamayacaklardı fakat teknoloji iyi ki var ve iyi ki konuşuyorlar . Siz siz olun teknolojiyi iyi kullanın .

DİĞER BLOG YAZILARIMI OKUMAK İÇİN : TIKLAYIN 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.