Dropshipping nedir ? Dropshipping nasıl yapılır ?

0

Son günler Amazon FBA ve diğer benzer sistem ve yöntemler ile adını sıkça duymuş olduğumuz Dropshipping nedir ? sorularına dilimin ve bilgimin döndüğünce cevap vermek istiyorum. Dropshipping yapan bir çok satıcı ve aracı mevcut. Eğer sizler Dropshipping yapmak istiyorsanız satıcının ürününü

alıcıya satacak olan aracı olacaksınız. Benim tavsiye ettiğim ve kullandığım Dropshipping yöntemini anlatmak isterim. Ülkemizde iç piyasada satmak üzere bir çok dropshipping firması bulunmaktadır. Bir çok firma dropshipping yapmaz fakat ithalat yapan bir çok firma ürünlerinin satılması için dropshipping veya bayilik kanalı ile satışı tercih edebilir.

Dropshipping yapmak istiyorum diyen her bir vatandaşın bilmesi gereken net ve kesin bir bilgi varsa o da tercih edeceğiniz ithalatçı/satıcı olmalıdır. Eğer iyi bir satıcı bulabilirseniz aracılığını yapmış olduğunuz ürünü kolay tedarik edebilir, müşterinizi memnun edebilirsiniz. Kısacası Dropshipping de ürününüzü bir şekilde ( site,sanal pazaryeri, sms, e-mail … ) satıp sonrasından dropshipping yaptığınız firmadan tedarik etmeniz gerekmektedir. Eğer kullanmış olduğunuz ithalatçı sizin siparişinize hemen cevap vermezse veya aynı gün kargoya vermiş olduğunuz siparişi çıkarmazsa sizlerin müşterisi de mutsuz olacaktır.

Dropshipping yapmak isteyen kişilere tek tavsiyem varsa o da sanalpazaryerlerinde tutunamayacağınız olacaktır. Sanalpazaryerlerinin komisyonları ve size satış yapan ithalatçının da bu sanal pazaryerine girmiş olduğunu düşünürseniz satış yapamayacağınızı ve rakiplerinize yenik düşeceğinizi düşünmelisiniz. Dropshippingde sizler zengin olmasanız bile en azından bir ürünün ithalatçılığını sizler sağlarsanız yani ilk tedarikçi siz olursanız daha fazla kazanacağınıza eminim. Dropshipping’de stoklu ve stoksuz satış bulunmaktadır. Sizlere tavsiyem stoksuz satış yapan tedarikçi ile anlaşmanız olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.