Döviz Nereden Alınır ?

0

Son zamanlarda para kazanma yöntemlerinin başında gelen döviz ile para kazanmak dövizin değerinin artması ve azalması ile gerçekleşmektedir . Örneğin 5.30’dan 1000 Dolar alıp 6.00’dan satarsanız 700 TL para kazanmış olursunuz . Fakat dövizi sağlayanlar ülkemizde devlete bağlı

kurum ve bankalardır . Bu yüzden az çok kar oranları belli olsa da konum kurum , bankaya göre döviz fiyat farkları gözlenmektedir .

Ülkemizde dövizi bankalar ve döviz büroları satmaktadır , almaktadır . Örneğin turistik yerlerde döviz kurunu 5,1 Alış 5,4 satış görebilirken herhangi bir semt mahalle arasında ki aynı döviz kurunu 5,28 – 5,33 görebilmektesiniz . Bunun farkı kurum ve konuma göre değişmektedir . Döviz bürolarında en büyük fark yaşanırken bankalar arasında da rekabet açısında döviz fiyat farkları gözlenmektedir . Örneğin bir bankada 1 dolar 5,3 TL iken başka bir bankada 1 dolar 5,28 TL olarak görebilmektesiniz . Döviz alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus döviz alış ve satış arasında ki makas aralığıdır .

Bankalar dolar – euro – altın gibi döviz ve değerli madenleri internet bankacılıkları uygun fiyata üzerinden satmaktadırlar . En uygun döviz fiyatları genellikle bankaların internet şubelerinde bulunurken bir çok bankada döBiz  al ve sat emri verebilir , bu sayede piyasayı takip etmeden istediğiniz paraları sadece iki tuşunuz ile yapabilirsiniz . Çok paranız varsa güvenilecek bir broker veya döviz  bürosu ile anlaşabilirsiniz ( al – sat için ) fakat haberlerde çıkan vurguncu döviz bürolarını unutmayın . Güvenecek banka , güvenecek döviz bürosu ve  döviz ile para kazanmak için makas aralığı az olan banka veya döviz bürosu sizler için daha yararlı olacaktır . Benim sizlere tavsiyem en az makas aralığı olan bankanın internet şubesini kullanmanız olacaktır .

Biz  al ve sat emri verebilir , bu sayede piyasayı takip etmeden istediğiniz paraları sadece iki tuşunuz ile yapabilirsiniz . Çok paranız varsa güvenilecek bir broker veya döviz  bürosu ile anlaşabilirsiniz ( al – sat için ) fakat haberlerde çıkan vurguncu döviz bürolarını unutmayın . Güvenecek banka , güvenecek döviz bürosu ve  döviz ile para kazanmak için makas aralığı az olan banka veya döviz bürosu sizler için daha yararlı olacaktır . Benim sizlere tavsiyem en az makas aralığı olan bankanın internet şubesini kullanmanız olacaktır .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.