Artık Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı Yayın Yapabileceksiniz

0

Sosyal medya sitelerinde birbiri ardına gelen güncellemeler ve iyileştirmeler adeta bir yarış haline dönmüş durumda .Bunun en son örneği olarak instagramı gösterebiliriz. Yayınladığı son güncelleme ile arkadaşlarınızla aynı anda canlı yayın yapabilmenizi sağlayacak olan instagram,bu yeniliği ile çok konuşulacağa benziyor .

Hikayeler güncellemesini Snapchat uygulamasından kopyaladığı söylenen instagram , canlı yayın özelliğini ve canlı yayına konuk alma olayınıda Facebook’tan almış bulunmakta . Canlı yayın özelliğine getirdiği bu yenilik  kullanıcıların ilgisini çekeceğine , sıkça kullanacağa benziyor .

Canlı yayına arkadaş nasıl davet edilir ? 

 

Canlı yayına girdikten sonra ekranın aşağısında iki adet yüz emojisi göreceksiniz . Emojiye tıkladıktan sonra birlikte canlı yayın yapmak istediğiniz arkadaşınızı seçecek ve ona birlikte canlı yayın yapmak istediğinizi içeren bir davet göndereceksiniz . Arkadaşınızda bu daveti kabul ettiği an sizinle birlikte canlı yayında bulunabilecek .

Daha yeni olması ve test aşamasından da yeni çıkan bu özellik  beraberinde sorunlar getirecek mi bunu zaman gösterecek . Bildiğiniz üzere her gün yeni bir instagram açığı ortaya çıkıyor ve belli mi olur canlı yayın açığını bulan birisi herkesin canlı yayına girebilir 🙂 Bunu bize zaman gösterecek . Yinede çok canlı yayın yapmayın derim 🙂

Bu konu hakkında fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.