Arbitraj : Arbitraj Nedir ? Arbitraj Nasıl Yapılır ?

0

Döviz işlemlerinde arbitraj iki para arasında ki farka denir . Genellikle arbitraj Dolar – Euro arasında ki fiyat değişimi ile yapılsa da Euro – TL , TL – Dolar arasında da yapılabilir . Arbitraj ile para kazanmak ne kadar kolay görünse de işin aslı o kadar da kolay değildir . Örneğin

istediğiniz fiyatları bulamayabilirsiniz veya her zaman arbitraj fırsatı yakalayamayabilirsiniz .

Arbitraj üzerinden para kazanmak istiyorsanız bunun için öncelikle biraz bilgi birikimine sahip olmalısınız . İşte burada tam olarak arbitraj nasıl yapılır ? sorusuna cevap arıyor olacaksınız .Arbitraj üzerinden para kazanmak yerine sizlere Dolar – TL , Euro – TL üzerinden para kazanmanızı tavsiye etmekteyim . Bunun sebebi ise en azından Türk Lirasının dolar veya Euro üzerinde ki değerini az çok biliyor olmamız ve buna karşı bilgi birikim ve alt yapısına sahip olmamızdandır .

Arbitrajın en kolay ve popüler yönetimi Dolar – Euro arasında yapılanıdır . Örneğin 1 dolar = 1.20 Euro ise , Euro değerlendiği zaman paranızı dolara çevirdiğinizde elinizde ki dolar sayısı artacak , dolaylı olarak elinizde ki Türk Lirası’da artmış olacaktır .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.