Amaçla Yaşamanın 4 Yararı

0

Amaç, hayatınızın anlam, değer ve önemi olduğunu bilmenin temel duygusudur. Amaçla yaşamak, işinizin ve yaşamınızın başkalarının yaşamları üzerinde olumlu bir etki yarattığı gerçeğini bildiğiniz anlamına gelir.

Amacına sahip olmak, insanlığa olumlu bir şekilde hizmet etmeyi taahhüt ettiğiniz işi ifade eder.

Amaçla yaşamak sizi zor zamanlarınızda daha mutlu, daha yaratıcı, daha başarılı, daha zarif, daha esnek, daha heyecanlı ve canlı hale getirecektir. Amaç ile yaşamak, size yaşam hissi verecek ve yaşam dediğimiz bu oyunu kazanmak için sizi hızlı bir şekilde izleyecektir.

Önemli olan anlamlı işleri yapmanın birçok yararı vardır.

Amaçla Yaşamanın 4 Yararı

# 1- Sınırsız Yerine Getirilen Tedarik

Depresyon, üzüntünün en güçlü panzehiri, en az bir kişinin hayatının bir yerlerden daha iyi olduğunu bilmektir çünkü siz varsınız.

Şu an mutlu olmanın en yadsınamaz yolu, güçlü bir amaç ve katkı duygusuyla bağlantı kurmaktır. Daha mutlu hissetmek istiyorsan – ve bence hepimiz – hayatınıza daha fazla amaç eklemek sizi hızlı bir şekilde tamamlama sürecine sokabilir. Çünkü hiçbir şey size hayatınızın anlam, amaç ve değer olduğunu bilmekten daha fazla neşe vermez.

Hiçbir şey sizi dünyaya, insanlığa ve evrene değerli ve önemli bir şey eklediğinizi bilmekten daha fazla gurur, neşe ve memnuniyetle dolduramaz.

Amaç ve mutluluk arasındaki bu güçlü ilişki mükemmel bir anlam ifade ediyor. Çünkü depresyon sıklıkla yön eksikliğinden kaynaklanır.

Depresyon, karanlık ruh halleri ve üzüntü genellikle kaybolmuş bir ruh gibi hissetmekten, kontrolden çıkmamaktan, yönünüz yokmuş gibi hissetmekten ve hayatınızın bir amacı yokmuş gibi hissetmekten kaynaklanır. Hiçbir şey, bu karmaşadan, hayal kırıklığından ve hayatınızdaki gibi hayal kırıklığından kötü bir yöne doğru ya da hiç bir yöne doğru gitme duygusundan daha kötü ya da iç karartıcı olamaz.

Çünkü güçlü bir nedeniniz olmadığında, sizi neden veya dünyaya katkı hissi uyandırırsa, hayatınızı olumsuz alışkanlıklara, olumsuz mesleklere, olumsuz ilişkilere ve olumsuz davranışlara atmak kolaydır. Sizi yönlendirecek güçlü bir Amaca sahip olmadığınız zaman, hayatta sadece havlu atmak kolaydır.

Bu yüzden # 1 Amaçla Yaşamak Avantajım Sınırsız Bir İade Kaynağıdır. Çünkü hayatınızın bir amacı olduğunu bilmek Amaç, yön, anlam ve değer her gün yataktan kalkmak için bir neden verebilir, yaşama sebebi ve günlük olarak mutlu hissetme nedeni. Amaçla Yaşamak, ihtiyaç duyacağınız tüm şartları size sağlayacaktır.

# 2- Zor Zamanlarda Yön, Rehberlik ve Konfor

Zor zamanlar, hepimizin hayatımızın farklı noktalarında yüzleşmek zorunda olduğumuz bir gerçektir. Hepimiz karanlık anlar, durumlar, başarısızlıklar, engeller, denemeler ve sıkıntılarla mücadele ediyoruz. Başarılı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımızda hepimizin zamanları vardır, ancak yine de başarısız oluruz. Ve işleri düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızda hepimiz anlardan geçiyoruz, ama yine de yanlış gidiyorlar.

Zor zamanlar kaçınılmazdır. Mücadeleden kaçamazsın.

Ancak, yapabileceğiniz şey, amacınızı fırtınalar arasında rahatlamak, rehberlik etmek ve desteklemek için kullanmaktır. Çünkü her şey parçalandığında, Amaç, hayatınızı bir araya getirmenize yardımcı olan destek sistemi olacaktır.

Bunu yapmanıza bağlı olarak dışarıda olan insanlar olduğunu bilmek, inancınızı canlı tutmaya, devam etmeyi sürdürmeye ve bulutlarda aralarınızı bulana kadar sebat etmeye devam etmenizi sağlayacaktır. Hayatınızın bir değeri olduğunu bilmek sizi travmadan esneklik, iyileşme ve iyileşme yönünde itecektir.

Amaç, seni karanlıktan uzak tutacak parlayan ışık olacak.

Bu yüzden 2. Amaçla Yaşamaktaki Yararım, Zor Zamanlarda Yön, Rehberlik ve Konfor’dur.

# 3- Daha Fazla Değer Katmak ve Daha Başarılı Olmak İçin Sınırsız Motivasyon

Hiçbir şey sizi diğer insanlar üzerinde olumlu bir etkiden daha fazla motive edemez.

Para, şöhret, güç, prestij ve ilerleme, dünyanın en güçlü motivasyon kaynağına ikincildir: Amaç.

Her başarılı insanın, her sabah kalkmaları, dünyaya çıkmaları ve yaptıklarını yapmaları için onları motive eden bir nedeni vardır. Başarılı olan her insanın bir nedeni, ve başarısının ardındaki bir amacı vardır. Başarılı insanlar her zaman işlerini kendisinden daha büyük bir amaca bağlıyorlar. Bu Amaç, bu insanları başarılı kılan itici güç haline gelir.

Amaç, var olan en saf motivasyon şeklidir. Orada size bağlı olan kişilerin (beslenecek ağızlar, hizmet edecek müşteriler, memnun edecek hayranlar ve ilham verecek takipçiler) olduğunu bilmek, vazgeçmeyi imkansız hale getirir. Çünkü çalışmanızın diğerleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu fark ettiğinizde – havluları atarsanız diğerlerinin daha kötü olacağını bildiğiniz zaman – başarılı olmak için ne gerekiyorsa her zaman motive olacaksınız.

# 4- Güçlü Bir Canlılık Anlayışı

Amaç sadece size zorunluluklar yerine getirme, rehberlik etme ve kazanmak için motivasyon sağlamakla kalmaz, aynı zamanda size güçlü ve nadir bir canlılık hissi verir. Amaç seni canlandırıyor.

Amaç, anlam, değer ve insanlığa katkı hissine sahip olmak, size başarılı insanları dünyaya çekici kılan bir kıvılcım, canlılık, heyecan ve yaşama tutkusu verir. Anlamlı işler yapmak sizi 9’dan 5’e kadar sürüklemekten, günün her saniyesini sevmeye dönüştürür.

Amaç olmadan, hayat gerçekten sıkıcı, donuk ve rutin hissedebilir. Ama nedenini bulduğun zaman, hayat harika bir maceraya dönüşür. Ve işini yaptığın her gün yolculuğunda bir başka önemli adım.

Amaç sizi mutlu, minnettar, canlı olduğun için heyecanlı ve kim olduğunuz için şanslı hissetmenizi sağlar. Amaçlı kişilerin günlük olarak keyif aldıkları nadir ve güçlü bir Alivenes Duygusu.

Amaç ile yaşamaya başladığında anlarsın. Çaba gösterdiğiniz için minnettar olacaksınız.

KAYNAK

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.