9 E – Ticaret Fikri

0

E – Ticaret çağımızın bir numaralı para kazanma araçlarından birisi. Öyle ki yaptığınız ticarete göre değişmekle birlikte sizler uyurken bile sizlere para kazandıran bir sistem mevcut. E – Ticaretin kolay yanlarını düşünüpde sakın aldanmayın. Zor yönleri o kadar çok ki bunları aşmadan o kolay

yollara 1 adım yaklaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Durum böyleyken E – Ticaret güzel fakat kolaya alınmayacak şeylerin başında gelmektedir.

E – ticaret yapmak istiyorum diyen herkesin aklında ki tek soru ne satacağım olacaktır. Ne satacağınızı bilmiyorsanız paranız dahi olsa bir işe yaramayacaktır . Genellikle parası olan insanların sahnede e – ticaret yapıldığı sektörde paranız azsa veya yoksa bir çok değil bir konu üzerinde yönelmenizi tavsiye ederim. İşte bu yazımda sizlere parası az veya hiç olmayanlar için e – ticaret fikirleri sunacağım.

UYARI: E – Ticaret yapmak istiyorsanız vergi mükellefi olmanız gerekmektedir.

1: Eşarp – Şal Satışı

İyi bir üreticiyle anlaşırsanız iyi bir reklam yaparsanız internet üzerinden eşarp satışınız kolay olacaktır. Eşarplar bedene göre değil renk ve modele göre olduğu için insanlar acaba bana olur mu diye düşünmeyecek beğendiği modeli almak zorunda kalacaktır. Eşarp satarken göz önünde bulunduracağınız en önemli bilgi seçtiğiniz ürünün kumaş kalitesi ve baskı kalitesi olacaktır.

2: Atkı – Bere – Eldiven

Özellikle kış aylarında satacağınız bu ürünler kış aylarında sizlerin para kazanmasını sağlayacaktır. Sadece kış aylarında satış yapmamak için yaz aylarında da satış yapabilmek adına motorcu bandanaları , çorap gibi ürünler satabilirsiniz.

3: Çorap

Günümüzde özellikle gençlerin sahip olduğu çeşit çeşit renk ve modelde çorap giyme takıntısı böyle bir sektörü doğurmuş sayabiliriz. İyi bir çorapçı veya toptancı ile anlaşarak güzel model çoraplardan güzel paralar kazanabilirsiniz.

4: Telefon Aksesuarları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sektörel olarak bir çok şeyi değiştirip fırsatlar sunabiliyor. İşte onlardan biriside telefon aksesuarları. Teknolojinin her gün gelişmesi ve yeni model telefonların ortaya çıkıp satılması aksesuar satanlar için büyük bir fırsat. Ayırca sadece telefon değil tablet, laptop içinlerde satabilirsiniz.

5: Özel Hediyelik Eşya

Genellikle matbaa şirketlerinin yapmış olduğu ada özel kalem, bardak gibi baskıları satabileceğiniz bir site veya sayfa kurabilirsiniz. Burada sadece yapmanız gereken anlaşma yapacağınız matbaa ile fiyat konusunda ortak bir karar alıp sizin vereceğiniz siparişin tedariğinin ve kargo yönteminin sağlanmasını kontrol etmektir.

6: Cüzdan, Kemer Vb. Deri Ürünleri

Her insanın kişisel özelliği ve tercihleri farklı olduğu için deri ürünlerini tercih eden insanlarda oldukça mevcut. Özellikle günümüzde suni deri üretimi ve satışı artmışken bir üretici bulabilir; üreticinin ürünlerini listeleyip satabilir, bu sayede para kazanabilirsiniz.

7: İkinci el satış yeri

Günümüzde ekonomik olaylar, döviz kur artışları, işsizlik gibi durumlar söz konusu olduğu için insanlar ikinci el kullanabildiği her ürün için ikinci el olarak bulma ve kullanmak için yarışıyor. Bir iç çamaşır ikinci el kullanmak istemeseniz bile temiz kullanılmış bir gömleğin ikinci eli oldukça iyi fiyatlara satılabiliyor. Burada yapmanız gereken tek şey kurmuş olduğunuz sistemin benzerlerinden ayrı bir yapı ve ürün cinsine sahip olması olacaktır.

8: E- Kitap Sitesi

Kitap yazmak veya satmak ne kadar ilginizi çekecektir bilmiyorum fakat gerek kendi yazdığınız e kitapları gerekse başkalarının yazmış olduğu kitapların satıldığı sizlerinde komisyon kazancı sağlayarak para kazanmış olduğunuz bir site kurabilirsiniz.

9: .Dropshipping

Sadece bir firmanın ürünlerinin satıldığı aracılık etmiş olduğunuz bir site sahibi olabilirsiniz. Hem bu sayede ürün stoklamak ile uğraşmayacak zamanınız ve paranız cebiniz kalacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.